TheWeeklySports.com

Live Score Streaming TV Channels Guide

Syed Mushtaq Ali Trophy 2021: Full Schedule- All Fixtures, Venue, Timing , live Score

Syed Mushtaq Ali Trophy 2021: Full Schedule- All Fixtures, Venue, Timing , live Score

Syed Mushtaq Ali Trophy 2021 will start from January 10, 2021

and ends on January 31, 2021.Group Stages matches will be played on six venues.final Stage match will be played at Ahmedabad.

Group Stage match will be played form January 10 to 19 January 2021.Knockout stage will be played from 26 January to 30 January 2021.

Syed Mushtaq Ali Trophy 2021 schedule

Jan 10 – 12:00 PM

Karnataka vs Jammu and Kashmir, Elite A Group, KSCA Cricket Ground, Alur

Baroda vs Uttarakhand, Elite C Group, Reliance Stadium, Vadodara

Chhattisgarh vs Himachal Pradesh, Elite C Group, F.B. Colony Ground, Vadodara

Gujarat vs Maharashtra, Elite C Group, Moti Bagh Stadium, Vadodara

Jharkhand vs Tamil Nadu, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Odisha vs Bengal, Elite B Group, Jadavpur University Campus, Kolkata

Railways vs Tripura, Elite A Group, KSCA Cricket (3) Ground, Alur

Punjab vs Uttar Pradesh, Elite A Group, KSCA Cricket (2) Ground, Alur

7:00 PM

Assam vs Hyderabad, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

 

Jan 11 – 12:00 PM 

Chandigarh vs Nagaland, Plate Group, Guru Nanak College Ground, Chennai

Bihar vs Arunachal Pradesh, Plate Group, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai

Mumbai vs Delhi, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Haryana vs Andhra, Elite E Group, Bandra Kurla Complex, Mumbai

Mizoram vs Sikkim, Plate Group, Sri Ramachandra Medical College Ground, Chennai

Vidarbha vs Rajasthan, Elite D Group, Emerald High School Ground, Indore

Services vs Saurashtra, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

Meghalaya vs Manipur, Plate Group, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai

7:00 PM

Kerala vs Puducherry, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Madhya Pradesh vs Goa, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

Jan 12 – 12:00 PM

Baroda vs Himachal Pradesh, Elite C Group, Reliance Stadium, Vadodara

Gujarat vs Uttarakhand, Elite C Group, Moti Bagh Stadium, Vadodara

Maharashtra vs Chhattisgarh, Elite C Group, F.B. Colony Ground, Vadodara

Odisha vs Hyderabad, Elite B Group, Jadavpur University Campus, Kolkata

Bengal vs Jharkhand, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Railways vs Uttar Pradesh, Elite A Group, KSCA Cricket (3) Ground, Alur

Jammu and Kashmir vs Tripura, Elite A Group, KSCA Cricket (2) Ground, Alur

Karnataka vs Punjab, Elite A Group, KSCA Cricket Ground, Alur

7:00 PM

Tamil Nadu vs Assam, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Jan 13 – 12:00 PM

Nagaland vs Arunachal Pradesh, Plate Group, Sri Ramachandra Medical College Ground, Chennai

Bihar vs Sikkim, Plate Group, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai

Chandigarh vs Manipur, Plate Group, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai

Meghalaya vs Mizoram, Plate Group, Guru Nanak College Ground, Chennai

Haryana vs Puducherry, Elite E Group, Bandra Kurla Complex, Mumbai

Delhi vs Andhra, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Services vs Goa, Elite D Group, Emerald High School Ground, Indore

Vidarbha vs Saurashtra, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

7:00 PM

Mumbai vs Kerala, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Madhya Pradesh vs Rajasthan, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

Jan 14 – 12:00 PM

Uttarakhand vs Maharashtra, Elite C Group, Reliance Stadium, Vadodara

Gujarat vs Himachal Pradesh, Elite C Group, Moti Bagh Stadium, Vadodara

Chhattisgarh vs Baroda, Elite C Group, F.B. Colony Ground, Vadodara

Tamil Nadu vs Odisha, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

 Jharkhand vs Assam, Elite B Group, Jadavpur University Campus, Kolkata

 Karnataka vs Tripura, Elite A Group, KSCA Cricket (3) Ground, Alur

 Jammu and Kashmir vs Uttar Pradesh, Elite A Group, KSCA Cricket Ground, Alur

 Punjab vs Railways, Elite A Group, KSCA Cricket (2) Ground, Alur

7:00 PM

 Bengal vs Hyderabad, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Jan 15 – 12:00 PM

Manipur vs Arunachal Pradesh, Plate Group, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai

Nagaland vs Sikkim, Plate Group, Guru Nanak College Ground, Chennai

Chandigarh vs Mizoram, Plate Group, Sri Ramachandra Medical College Ground, Chennai

Meghalaya vs Bihar, Plate Group, TBC, TBC

Mumbai vs Haryana, Elite E Group, TBC, TBC

Delhi vs Kerala, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Services vs Rajasthan, Elite D Group, Emerald High School Ground, Indore

Vidarbha vs Madhya Pradesh, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

7 PM

Puducherry vs Andhra, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Goa vs Saurashtra, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

Jan 16 – 12:00 PM 

Gujarat vs Chhattisgarh, Elite C Group, TBC, TBC

Baroda vs Maharashtra, Elite C Group, Moti Bagh Stadium, Vadodara

Himachal Pradesh vs Uttarakhand, Elite C Group, Reliance Stadium, Vadodara

Assam vs Bengal, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Tamil Nadu vs Hyderabad, Elite B Group, Jadavpur University Campus, Kolkata

Jammu and Kashmir vs Punjab, Elite A Group, KSCA Cricket (3) Ground, Alur

Railways vs Karnataka, Elite A Group, KSCA Cricket (2) Ground, Alur

Uttar Pradesh vs Tripura, Elite A Group, KSCA Cricket Ground, Alur

7:00 PM

Odisha vs Jharkhand, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Jan 17 – 12:00 PM

Nagaland vs Mizoram, Plate Group, TBC, TBC

Chandigarh vs Sikkim, Plate Group, Guru Nanak College Ground, Chennai

Meghalaya vs Arunachal Pradesh, Plate Group, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai

Bihar vs Manipur, Plate Group, Sri Ramachandra Medical College Ground, Chennai

Kerala vs Andhra, Elite E Group, TBC, TBC

Mumbai vs Puducherry, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Madhya Pradesh vs Saurashtra, Elite D Group, Emerald High School Ground, Indore

Rajasthan vs Goa, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

7:00 PM

Haryana vs Delhi, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Services vs Vidarbha, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

Jan 18 – 12:00 PM

Himachal Pradesh vs Maharashtra, Elite C Group, Moti Bagh Stadium, Vadodara

Chhattisgarh vs Uttarakhand, Elite C Group, Reliance Stadium, Vadodara

Gujarat vs Baroda, Elite C Group, TBC, TBC

Jharkhand vs Hyderabad, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Odisha vs Assam, Elite B Group, Jadavpur University Campus, Kolkata

Uttar Pradesh vs Karnataka, Elite A Group, KSCA Cricket (2) Ground, Alur

Punjab vs Tripura, Elite A Group, KSCA Cricket (3) Ground, Alur

Jammu and Kashmir vs Railways, Elite A Group, KSCA Cricket Ground, Alur

7:00 PM

Tamil Nadu vs Bengal, Elite B Group, Eden Gardens, Kolkata

Jan 19 – 12:00 PM

Nagaland vs Manipur, Plate Group, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai

Bihar vs Mizoram, Plate Group, TBC, TBC

Meghalaya vs Sikkim, Plate Group, Sri Ramachandra Medical College Ground, Chennai

Chandigarh vs Arunachal Pradesh, Plate Group, Guru Nanak College Ground, Chennai

Delhi vs Puducherry, Elite E Group, TBC, TBC

Haryana vs Kerala, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Vidarbha vs Goa, Elite D Group, Emerald High School Ground, Indore

Services vs Madhya Pradesh, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

7:00 PM

Mumbai vs Andhra, Elite E Group, Wankhede Stadium, Mumbai

Rajasthan vs Saurashtra, Elite D Group, Holkar Cricket Stadium, Indore

Jan 26: 12:00 PM – TBC vs TBC, 1st quarterfinal, Motera Stadium, Ahmedabad

7:00 PM – TBC vs TBC, 2nd quarterfinal, Motera Stadium, Ahmedabad

Jan 27: 12:00 PM – TBC vs TBC, 3rd quarterfinal, Motera Stadium, Ahmedabad

7:00 PM – TBC vs TBC, 4th quarterfinal Motera Stadium, Ahmedabad

Jan 29: 1:00 PM – TBC vs TBC, 1st Semifinal, Motera Stadium, Ahmedabad

7:00 PM – TBC vs TBC, 2nd Semifinal, Motera Stadium, Ahmedabad

 Jan 31: 7:00 PM – TBC vs TBC, Syed Mushtaq Ali Trophy Final, Motera Stadium, Ahmedabad